Juwenalia Politechniki Częstochowskiej

O.S.T.R

18 Maj 2017

O.S.T.R. to jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hip-hopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 19 albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych i 3 platynowych płyt. Trzykrotny laureat Fryderyka.

Sarius

18 Maj 2017

Sarius to młody raper, który zadebiutował w ramach Asfalt Records w listopadzie 2013. Sarius pochodzi z częstochowskiego „Osiedla 1000-lecia”, rozsławionego przez hiphopowy skład „1000” z końca lat 90ych. Na raperze poznał się między innymi O.S.T.R., który wraz z Hadesem nagrał gościnne zwrotki, a także wyprodukował jeden numer na płycie.

Strojnowy

18 Maj 2017

Zespół Piotra Strojnowskiego, założyciela zespołu Daab. Pierwsze piosenki Daabu to teksty Strojnowskiego – niezwykle poetyckie, niejednokrotnie niosące ze sobą wielkie przesłanie i refleksję. To on napisał i zaśpiewał „W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy”. W skład zespołu wchodzą muzycy, którzy współtworzyli polską scenę reggae – Grzegorz Rytka, Michał Marecki, Paweł Mazurczak, Jacek Orłow, Krzysztof Niedźwiecki – znani z takich zespołów jak: T. Love, Daab, Kapela ze wsi Warszawa, Habakuk, The Bartenders.

Cheap Tobacco

19 Maj 2017

Jeden z najpopularniejszych zespołów nowej fali polskiego blues-rocka. Cheap Tobacco to działający od 2010 roku kwartet, który zebrał do tej pory niezliczoną ilość nagród i wyróżnień. . Cheap Tobacco regularnie koncertują, zarówno w małych klubach jak i na największych bluesowych festiwalach w kraju, zarówno elektrycznie, jak i akustycznie oraz gościnnie z sekcją dętą i chórkami. Zagrali już ponad dwieście koncertów i wydali dwa albumy:EP(2012) oraz PROMISES OF TOMORROW(2015). Skład Zespołu: Natalia Kwiatkowska - wokal; Robert " Kapa" Kapkowski - gitara; Michał Bigulak - bas; Adam Partyka - perkusja.

Łąki Łan

19 Maj 2017

Członkowie zespołu określają swoją muzykę jako „łąki funk”. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści. Łąki Łan to: POŃ KOLNY aka Jarosław Jóźwik – piano BONK aka Michał Chęć – gitara, voc. MEGA MOTYL aka Piotr Koźbielski – drums, voc. PAPRODZIAD aka Włodzimierz Dembowski – voc. ZAJĄC COKICTOKLOC aka Bartek Królik – bass, key., voc. JEŻUS MARIAN aka Marek Piotrowski – key.